Rodzaje kredytów

Łatwe Rachunki 18 grudnia 2019
0 osób polubiło ten post

Życie różnie się układa, nieraz na naszej drodze pojawiają się niespodziewane wydatki. Niejednokrotnie trafia nam się okazyjny zakup, na który nie mamy bieżących środków. W tych wszystkich sytuacjach z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju kredyty.

Czym właściwie jest kredyt?

Kredyt bankowy jest rodzajem umowy, zawieranej między konsumentem, a instytucją bankową. Umowa ta określa, że bank zobowiązuje się udostępnić konsumentowi określoną kwotę, na zawarty w umowie czas. Kredytobiorca w tej umowie najczęściej określa przeznaczenie, na jakie wykorzysta środki finansowe z kredytu. Bank w takiej umowie określa też wysokość odsetek oraz prowizji, jakie kredytobiorca musi zapłacić, jest to wynagrodzenie banku za udzielony kredyt.

Czy kredyt i pożyczka to synonimy?

Pojęcie kredytu i pożyczki w mowie potocznej często używane jest zamiennie, jest to jednak błąd. Umowa kredytu jest możliwa do zawarcia tylko z bankiem na zasadach określonych w prawie bankowym. Kredyt stanowi zdecydowanie bezpieczniejszy sposób pozyskania środków finansowych, ponieważ umowa kredytu zawarta z bankiem musi zawierać wszystkie informacje o kwotach kredytu oraz zwrotu, terminie, a także wszystkich kosztów, jakie musimy w związku z kredytem ponieść. Zgoła inaczej sytuacja wygląda przy pożyczce, udzielić jej może każdy nawet osoba prywatna. Pożyczając małe kwoty do 500 zł, nie trzeba w takiej sytuacji zawierać umowy pisemnej. Umowa pożyczki zawierana jest na zasadach zawartych w kodeksie cywilnym. Pożyczający nie ma obowiązku zawierać wszystkich szczegółów w umowie.

Kredyt inwestycyjny.

Kredyt w kontekście inwestycyjnym odnosi się do firm. Kredyt inwestycyjny w Kielcach stanowi narzędzie pomagające przedsiębiorcom na realizację zaplanowanych inwestycji, które powiększą zgromadzony przez nich do tej pory kapitał, możliwe jest także zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego dla utrzymania majątku firmy na obecnym poziomie. Z zasady kredyty inwestycyjne wymagają wkładu własnego, im wyższy wkład własny, tym korzystniejsze warunki kredytowe.

Kredyt hipoteczny

Chcąc kupić mieszkanie, czy dom większość z nas musi skorzystać z zewnętrznych środków, by marzenia o własnym lokum urealnić. Kredyty hipoteczne są takim produktem bankowym, gdzie do zabezpieczenia potrzebna jest hipoteka. Biorąc kredyt hipoteczny, bank otrzymuje od kredytobiorcy gwarancję, że w razie zaprzestania spłacania rat kredytu, może przejąć tę nieruchomość. Kredyty hipoteczne są umowami zawieranymi na wiele lat dlatego kredytobiorca musi wybrać naprawdę korzystną ofertę.  Sprawdzony doradca kredytowy w Kielcach pomoże znaleźć kredyt dobrany do naszych potrzeb.

Karta kredytowa

Bardzo popularnym produktem bankowym są karty kredytowe. Ten  rodzaj kredytu jest powiązany bezpośrednio z kontem bankowym kredytobiorcy. Limit kredytowy ustalany jest przez bank na podstawie dochodów i obrotów na  koncie. Główną zasadą działania kart kredytowych jest szybkość spłaty. Okresy spłaty są relatywnie krótkie jednak kiedy kredytobiorca ich dotrzymuje nie ponosi  kosztów odsetkowych.

Kredyty bankowe dają możliwość bezpiecznego pozyskania środków, na ściśle określonych przez prawo zasadach. Ciekawą ofertę znaleźć można na https://kompasfinansowy.eu/kredyt-hipoteczny. Kredyty są produktami bankowymi, dlatego jak w przypadku każdego zakupu szukajmy ofert skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Kategorie: Finanse osobiste
  • 0
  • 755

Zostaw swój komentarz

trzynaście − siedem =